به گزارش “برق نيوز” مدیر عامل شرکت پیمانکار این طرح گفت: در فاز اول این نیروگاه ظرفیت تولید 2 مگاوات برق را خواهد داشت و در آینده و فازهای بعدی افزایش تولید به 4 مگاوات پیش‌بینی شده است.

مهندس سید علیرضا محمودی با تشکر و قدردانی از مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، اظهار کرد: از مرداد ماه سال 1393 مذاکرات و رایزنی‌های اولیه جهت احداث نیروگاه بیوگاز آغاز شد.

وی با اشاره به تاثیر احداث این نیروگاه بر افزایش رضایت مردم به علت کاهش بوهای نامطبوع افزود: بیوگاز به دلیل داشتن مواد آلی و پسماندها می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی قابل تجدید مورد استفاده قرار گیرد، زیرا ترکیب عمده و قابل اشتعال بیوگاز، متان است که 60 الی 70 درصد آن را شامل می‌شود و فاضلاب‌های شهری به دلیل داشتن گاز متان منبع مناسبی جهت تولید بیوگاز به شمار می‌آید که بر اساس اعلامیه شرکت آبفا، حجم سالیانه بیوگاز حاصله از فرآیند تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه جنوب شهر اصفهان برابر با 5 میلیون مترمکعب است.

مدیرعامل این شرکت تصریح کرد: اجرای این پروژه باعث کاهش چشمگیر انتشار گازهای گلخانه‌ای و سالم تر شدن هوا می‌شود.

هم‌چنین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: یکی از جنبه‌های اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند، این است که منابعی که به ظاهر سودآور نیستند طی فرآیندی آنها را به منابع ارزشمند تبدیل کرد و با فرآوری آنها زمینه‌های سود دهی این منابع را فراهم کنیم.

هاشم امینی اظهار کرد: هر چند احداث نیروگاه بیوگاز در تصفیه خانه جنوب در وهله اول به جهت افزایش رضایتمندی مردم اجرایی شد، سپس به لحاظ استفاده از گاز متان در انرژی‌های نوین در دستور کار قرار گرفت .

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo