به گزارش “برق نيوز” رییس هفتمین کنفرانس فناوری و سیستمهای الکترونیک قدرت و محرکه های الکتریکی، گرد هم آوردن دانشمندان، مهندسان برجسته، پژوهشگران صنعت و دانشگاه جهت تبادل نظر و به اشتراک گذاری تجربیات و نتایج تحقیقات در مورد تمام جنبه های الکترونیک قدرت از مهم ترین اهداف برگزاری این کنفرانس برشمرد.

دکتر داوود عرب خابوری خاطرنشان کرد: دانشگاه علم و صنعت ایران در روزهای 27 تا 29 بهمن ماه امسال میزبان برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی سیستم ها و فناوری های الکترونیک قدرت و محرکه های الکتریکی خواهد بود که روز نخست به برپایی کارگاه های آموزشی و دو روز بعد به ارائه مقالات، سخنرانی ها و نشست های تخصصی اختصاص خواهد داشت.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت افزود: کنفرانس امسال در دو محور اصلی ‘مبدل های الکترونیک قدرت و کاربردهای آنها’ و ‘کنترل موتورهای الکتریکی’ تدارک یافته است که زیرمحورهایی همچون طراحی مبدل ها، انواع مبدل ها و کاربرد آنها در حوزه انرژی های نو، انواع موتورهای الکتریکی و روش های پیشرفته کنترل آنها را در بر می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تمام مقالات و سخنرانی های کنفرانس به زبان انگلیسی ارائه می شود و موسسه بین المللی مهندسی برق و الکترونیک ( IEEE) به عنوان حامی کنفرانس سیستم ها و فناوری الکترونیک قدرت و محرکه های الکتریکی، مقالات ارائه شده در این کنفرانس را منتشر خواهد کرد.

به گفته عرب خابوری، کمپانی ABB سوئد که یکی از شرکت های مطرح بین المللی در زمینه الکترونیک قدرت است برای برپایی کارگاه آموزشی در این کنفرانس اعلام آمادگی کرده است.

علاقمندان می توانند برای ارسال مقاله و یا کسب اطلاعات بیشتر به سایت کنفرانس به نشانی pedstc2016.iust.ac.ir مراجعه کنند.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo