به گزارش برق نیوز، قنبر موسی نژاد در جلسه ای که در راستای اجرای طرح خرید تضمینی برق از منابع تجدیدپذیر با مشارکت مددجویان کمیته امداد برگزار شده بود، افزود: در مرحله نخست به ۴۰۰ نفر از آنان پنلهای تولید انرژی خورشیدی تحویل داده می شود.

وی اظهار کرد: امیدوارم به منظور ایجاد درآمد برای مددجویان کمیته امداد و با هماهنگی شرکت برق استان، هر چه زودتر سایت های خورشیدی را در اختیار این مددجویان عزیز قرار دهیم تا هم منبع درامدی برای ایشان و هم کمکی در جهت تولید برق استان باشد.
 
مدیر کل کمیته امداد کردستان گفت: کمیته امداد یک دستگاه حمایتی است و تکلیفی در بحث اشتغال ندارد ولی با این وجود چندین سال است با توجه به نیاز محرومین به اشتغال، در حوزه خُرد و خانگی به این اقشار ضعیف کمک کرده است.
 
وی ادامه داد: ما در حوزه اشتغال با دستگاه های مختلف ۴۰ قرارداد بستیم تا بتوانیم در زمینه ایجاد اشتغال برای قشر محروم جامعه سهیم باشیم.

وی با بیان اینکه کردستان سومین استان در کشور از لحاظ آمار بیکاری است گفت: شرایط استان کردستان خاص است و ما جزو استان هایی هستیم که بیشترین آمار بیکاری را دارد؛ لذا باید در جهت رفع این معضل تلاشمان را چند برابر کنیم.
 
مدیر کل کمیته امداد کردستان افزود: میانگین درآمد کردستان نصف درآمد کشوری است و محروم ترین قشر کردستان کسانی هستند که زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) زندگی خود را سپری می کنند.
 
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته سه هزار و ۸۰۰ شغل در استان ایجاد کردند، خاطرنشان کرد: مبلغی حدود ۴۰ میلیارد ریال از منابع بانکی در اختیار اقشار کم درآمد قرار دادیم.
 
طرح خرید تضمینی برق از منابع تجدید پذیر با همکاری شرکت توزیع برق استان کردستان، کمیته امداد امام خمینی کردستان و سازمان انرژی های نو ایران (سانا) در راستای توانمد سازی اقشار محروم بویژه مددجویان کمیته امداد کردستان قرار است اجرا شود.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo