علی اشرف آزادی از واگذاری پکیج‌های برق خورشیدی به 2 هزار و 500 خانوار عشایری استان کرمانشاه که در مناطق ییلاق و قشلاق فاقد روشنایی بوده در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش “برق نيوز”

مدیر امور عشایر استان کرمانشاه تصریح کرد: طبق تفاهم‌نامه صورت گرفته با شرکت برق استان کرمانشاه، این پکیج‌ها به‌صورت رایگان در اختیار عشایر قرار داده می‌شود.

وی با بیان اینکه پکیج‌های خورشیدی می‌تواند در راستای روشنایی چادرهای عشایر و بهره‌مندی آنها از نعمت برق برای استفاده از لوازم ضروری مانند تلفن همراه به خانوارهای عشایری کمک کند، افزود: این کار می‌تواند نیاز عشایر به برق در شب را برطرف کند.

این مسئول با اشاره به اینکه واگذاری پکیج‌های خورشیدی به عشایر از طرفی برای آنها مقرون به صرفه خواهد بود، اضافه کرد: این پکیج‌ها به زودی در بین عشایر استان کرمانشاه توزیع خواهد شد.

آزادی به اجرای طرح جایگزینی سوخت فسیلی در بین عشایر استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این کار یکی از فعالیت‌های مهم مدیریت امور عشایر استان کرمانشاه است که هم‌چنان به‌صورت مستمر ادامه دارد.

به گفته مدیر امور عشایر استان کرمانشاه، در قالب این طرح سیلندرهای گاز بدون وقفه در اختیار عشایر استان در مناطق ییلاقی و قشلاق گذاشته می‌شود و نفت مورد نیاز آنها نیز تأمین خواهد شد.

وی با اشاره به در راستای اجرای طرح جایگزینی سوخت فسیلی در بین عشایر سال گذشته مبلغ 70 میلیون تومان هزینه شد، افزود: امسال این مدیریت مبلغ 50 میلیون تومان را برای اجرای این طرح پیشنهاد داده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر مدیریت امور عشایر استان کرمانشاه مهم‌ترین اولویت کاری خود در بحث آب‌رسانی را به عشایر متمرکز کرده است و در این راستا از تانکرهای مجهز استفاده می‌کند.

آزادی با بیان اینکه روزانه یک‌هزار متر مکعب آب در بین عشایر استان کرمانشاه توزیع می‌شود، اضافه کرد: 32 تانکر مجهز به سیستم جی.پی.اس کار توزیع آب را بر عهده دارد.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo