به گزارش “برق نیوز” مدیرکل دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت نیرو گفت: ارائه برنامه‏‌های آموزشی به کارکنان صنایع آب و برق کشورهای منطقه نقش اساسی در توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و مبادلات خارجی کشور خواهد داشت.

دکتر “حسین بنکداری” با اشاره به برگزاری آیین نواخته شدن زنگ مهر و تقدیر از برگزیدگان آموزش‏‌های شغلی- سازمانی صنعت آب و برق که روز یکشنبه هفته جاری به مناسبت آغاز سال تحصیلی آموزشی با حضور وزیر نیرو انجام شد، اظهار داشت: وزارت نیرو با بیش از 2.5 میلیون نفر ساعت در سال آموزش های تخصصی به کلیه پرسنل صنعت آب و برق، به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه‏‌ها و مراکز آموزشی و با حضور وزیر و مدیران ارشد وزارت نیرو از برگزیدگان آموزش‏‌های شغلی- سازمانی صنعت آب و برق تقدیر به عمل آورد. 

وی ادامه داد: این رویداد در راستای حمایت از برنامه‏‌های آموزشی شغلی- سازمانی، ارتقای سطح شایستگی‏‌های حرفه‏‌ای مدیران و کارکنان صنعت آب و برق و توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی برگزار شد تا تاکید هرچه بیشتری بر تحقق سند چشم‏‌انداز وزارت نیرو باشد. 

بنکداری در ادامه افزود: همان‏گونه که در اسناد بالادستی وزارت نیرو تصریح شده است، صنعت آب و برق کشور در افق 1404 با برخورداری از مدیریت دانش‌‏محور، منابع انسانی کارآمد و ظرفیت‌های غنی نرم‌افزاری زمینه لازم برای مدیریت عرضه و تقاضای آب و برق کشور و توسعه صادرات فنی و مهندسی فراهم خواهد ساخت. 

وی افزود: برای تحقق این ماموریت خطیر، توانمندسازی و توسعه شایستگی‏‌های حرفه‏‌ای مدیران و کارکنان صنعت آب و برق از طریق برنامه‏‌ریزی و اجرای آموزش‏‌های شغلی- سازمانی روزآمد و مناسب نقش کلیدی دارد.

بنکداری با اشاره به صحبت‌های وزیر نیرو در این رویداد گفت: سهم عمده‌ای از صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور که بخش مهمی از آن برنامه‏‌های آموزش حرفه‏‌ای است، توسط صنعت زیربنایی و دانش‌‏بنیان آب و برق صورت می‏‌گیرد. 

وی تصریح کرد: ارائه برنامه‏‌های آموزشی به کارکنان صنایع آب و برق کشورهای منطقه نقش اساسی در توسعه قدرت نرم و مبادلات خارجی کشور خواهد داشت و به پیشبرد دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران کمک شایان توجهی خواهد کرد. همچنین یکی از منویات مقام معظم رهبری حمایت دستگاه‌‏های اجرایی کشور از فعالیت‏‌های علمی و تحقیقاتی است که نشان از اهمیت فزاینده برنامه‌‏های آموزش شغلی- سازمانی دارد.

مدیرکل دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری گفت: به همین منظور طی مراسم مذکور که در محل موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی صنعت آب و برق برگزار شد، از مسئولان و متولیان برگزیده در همه‏ سطوح سیاست‏‌گذاری، برنامه‌‏ریزی اجرایی، عرضه و تقاضای آموزش‌‏های شغلی- سازمانی با حضور وزیر و مدیران ارشد وزارت نیرو تقدیر به عمل آمد. 

بنکداری در پایان ابراز امیدواری کرد که حرکت به وجود آمده در زمینه ارتقای آموزش‏‌های شغلی- سازمانی با حمایت هرچه بیشتر در سال‏‌های آتی تداوم پیدا کند تا همچنان مزیت رقابتی وزارت نیرو به عنوان یک سازمان دانش‏‌بنیان و پیشرو حفظ شود.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo