به گزارش برق نیوز به نقل از فرصت امروز، 15 ژانویه این گروه صنعتی فرانسه واحد جدید تولید اتوبوس‌های 12 متری کاملا برقی خود را اعلام کرد. این اتوبوس قابلیت جا به جایی 100 نفر را داراست که 23 تولید اول آن برای خط 341 شهرستان «ایل دو فرانس» فرانسه سفارش داده شده‌اند. یک سال پس از رونمایی از اتوبوس 6متری برقی بدون ریل به دست مانوئل‌والس نخست‌وزیر فرانسه، امانوئل ماکرون وزیر اقتصاد فرانسه پیشرفت این گروه خودروسازی که در نرم‌افزار و حمل‌و‌نقل و رسانه و انرژی فعال است را اعلام کرد.

در سال 2014 گروه «بولوره» 6/10 میلیارد یورو سود در دوره مالی را به ثبت رسانید. این کارخانه با مساحت پنج هزار متر مربع با سرمایه‌گذاری 40 میلیون دلار در سال 2015 و 2016، می‌تواند 200«اتوبوس آبی» در سال تولید کند و در همین راستا 150 کارمند را در دو گروه به کار خواهد گرفت. 12 بخش مختلف در کارخانه وجود دارد که به تدریج اتوبوس در آن ساخته می‌شود: ‌اسکلت فلزی، ‌چرخ‌ها، ‌موتور، ‌کف، ‌سقف، ‌شیشه جلو، ‌اتاق راننده و صندلی‌های مسافران و باتری‌ها. باتری از بخش‌های باتری لیتیم، فلز و پلیمر ساخته شده که 300کیلو وزن دارد و قدرتی برابر با 30کیلو وات را داراست؛ این باتری‌ها طی 5 ساعت دوباره شارژ می‌شوند و «بولوره» نخستین شرکتی است که از این تکنولوژی باتری استفاده می‌کند.

دیگر شرکت‌ها که تسلا جز آنها است از باتری‌های یون-لیتیم استفاده می‌کنند. ورود اتوبوس‌ها به بازار بین‌المللی عامل تعیین‌کننده بازگشت سرمایه گروه «بولوره» است: 90 درصد بازار را اتوبوس‌های 12 متری تشکیل می‌دهند که تعداد زیادی از آنها امروزه به‌صورت دیزلی تولید می‌شوند.بنابر این قانون تصویب شده در ژوئیه سال 2015 در مورد‌گذار انرژی، ‌50 درصد ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی از اتوبوس و ماشین تشکیل شده باشد (در برنامه تا سال 2020) و سپس در سال 2025 به‌صورت کامل از این اتوبوس‌های کاملا برقی تشکیل شود.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo