به گزارش برق نیوز، حمید لشگری رئیس محیط زیست شهر کرج در خصوص ورود مواد نفتی به رودخانه کرج، اظهار داشت:  از گذشته تا به حال واحدهای پذیرایی، ویلائی و روستایی بخش آستارا که در مجاورت رودخانه کرج قرار دارند به دلیل بهره مندی از گاز، عمدتا از سوخت‌های فسیلی همچون نفت و گاز استفاده می‌کنند.
 
وی ادامه داد: همین موضوع یک نوع پتانسیل آلودگی را برای رودخانه‌ کرج به وجود آورده و باعث شده که هر ساله شاهد نشست نفت یا گازوئیل آن هم به شکل محدود در بستر این رودخانه باشیم.

لشگری با تاکید بر اینکه آلودگی رودخانه کرج مداوم نیست، افزود: آلودگی‌های این رودخانه بسیار محدود و اتفاقی می‌باشد که ما به سرعت در انتهای رودخانه آن را کنترل می‌کنیم.
 
وی در خصوص پیشنهادات ارائه شده محیط زیست در جهت حذف دود سوخت فسیلی به رودخانه کرج بیان داشت: کاهش تعرفه برق و ارزانتر شدن آن به منظور جایگزینی سوخت گازوئیل و نفت؛ اولین پیشنهاد ما برای حذف منبع آلودگی است.
 
رئیس محیط زیست شهر کرج ادامه داد: محیط زیست از وزارت نیرو، برق و گاز تقاضا کرده که با کاهش تعرفه برق به عنوان منطقی ترین و علمی ترین راهکار در جهت ساماندهی این موضوع کمک کند.
 
لشگری افزود: سوخت انرژی خورشیدی و انرژی پاک دومین پیشنهاد ما است که به لحاظ کارشناسی به دلیل نوع بارندگی و آفتاب این منطقه در جهت بهره مندی 50 روستا، کمی رویا پردازانه است ولی اگر محقق شود خوب است.
 
وی گفت: آخرین گزینه یعنی گاز کشی به دلیل کنده کاری‌ها و تغییرات مخرب بر اکوسیستم منطقه (جاده چالوس –کرج) مورد تایید ما نیست.
 

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo