دومین کنفرانس کابل پیشرفته خاورمیانه که به بررسی مسائل جاری کابل و چالش ها و استراتژی های مربوطه می پردازد در امارات متحده عربی در روزهای 2 و 3 فوریه 2016 برگزار می شود. رئیس هیات مدیره سندیکای برق ایران و عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و ایران و مدیرعامل کابل ابهر در این همایش در موضوع “جستجوی پتانسیل های تجاری در بازار کابل ایران”سخنرانی خواهد داشت.

او چندماه پیش نیز در گنگره فدراسيون بين‌المللي كابل که در واشنگتن آمریکا تشکیل شد، شرکت و از ظرفیت های ایران گفت.

وی گفت: «ایران در صنعت برق پیشرفته است و افزايش ظرفيت سالانه 6000 مگاواتي و ظرفيت توليد 74هزار مگاواتي (رتبه 14جهاني) نشان این مسئله است.» و همچنین به صادرات برق به کشورهای تركمنستان، آذربايجان، ارمنستان، افغانستان، پاكستان، تركيه و عراق و… نیز اشاره کرد.

رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران در بخش دیگری از سخنان خود به پیش بینی «جيم اونيل» اقتصاددان گلدمن ساچس درباره ايران اشاره کرد و گفت به اعتقاد او کشورما مي‌تواند جزو 11اقتصاد نوظهور احتمالي در آينده باشد. علیرضا کلاهی سپس به بررسي ايران به‌ عنوان هاب انرژی در بازار منا (خاورميانه و شمال آفريقا) و كشورهاي مستقل مشترك‌ المنافع پرداخت و مزیت های کشورمان را نرخ پايين ماليات، كيفيت زيرساخت‌ها، ارزان بودن انرژي، در دسترس بودن كارگران، وفور منابع طبيعي و ارتقاي انگيزه‌هاي صادراتي و… دانست.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo