همان‌طور که می دانید تابلو برق از جمله اصلی‌ترین بخش‌ها در هر پروژه ساختمانی ، بیمارستانی ، صنعتی به حساب می آید و به همین دلیل کیفیت بالای یک تابلو برق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

حالا می خواهیم بررسی کنیم که استفاده از یک تابلوی برق بی کیفیت که تاثیر بسزایی هم در پایین آمدن قیمت تمام شده تابلو دارد می‌تواند چه خسارات و آسیب‌هایی را برای شما و یا در آینده به همنوعان ما وارد کند:

تابلو برق بی کیفیت به چه نوع تابلو برقی میگویند:

تابلو برقی که از جنس بدنه و رنگ خیلی ضعیف و غیر استاندارد و یا از متریال غیر معتبر و یا مشابه معتبر استفاده می گردد که معمولا تفاوت قیمت بسیار زیادی نیز با قیمت تابلوهای با کیفیت دارد.

متاسفانه در بعضی از پروژه ها، پیمانکاران برای رسیدن به سود بیشتر، از کیفیت تابلو برق چشم پوشی کرده و نا آگاهانه و بدون در نظر گرفتن عواقب سنگین و جبران ناپذیر برای ساکنین یک ساختمان تجاری یا مسکونی و یا یک بیمارستان و … قیمت پایین را الویت برتر خود قرار داده و با توجه به اینکه این پیمانکاران شناختی از تشخیص متریال معتبر از نا معتبر (مشابه)ندارند به راحتی تحث تاثیر قرار میگیرند.

شناسایی نادرست خطا

زمانی که یکی از اجزای اصلی تابلو برق به دلایلی همچون قیمت پایین و یا هر دلیل دیگری نتواند به درستی خطای ایجاد شده در برق را شناسایی کند در این صورت ممکن است به قسمت‌های مختلف تابلو برق آسیب وارد شود و برق ساختمان منجر به اتصالی و خرابی شود.

آسیب به سایر اجزای تابلو برق

زمانی که یک سیم و یا مینیاتوری و هر قطعه دیگر دچار آسیب شود ممکن است برق قسمتی از ساختمان قطع شود و در صورتی که این آسیب جدی‌تر شود احتمال آسیب به بخش‌های دیگر نیز وجود خواهد داشت.

آسیب به لوازم برقی

زمانی که فیوز برق و یا یک کلید به درستی کار نکند احتمال اتصالی آن وجود دارد و برخی از وسایل برقی به دلیل نبود محافظ برق ممکن است در این صورت منجر به خرابی شوند.

احتمال آتش گرفتگی

در بدترین حالت ممکن زمانی که از یک تابلو برق بی کیفیت با قطعات نامناسب استفاده شود زمانی که فشار برق وارده به تجهیزات تابلو برق بیش از اندازه باشد ممکن است اجزای موجود در تابلو برق نتوانند به درستی عمل کرده و در نهایت منجر به جرقه و در نهایت آتش سوزی خواهد شد.

چرا باید هزینه بیشتری را صرف خرید تابلو برق با کیفیت کرد؟

تهیه یک تابلو برقی که دارای قیمت پایین باشد نشانه خوب بودن آن نیست، بلکه توجه به تجهیزات به کار رفته در تابلو برق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زمانی که قصد خرید تابلو برق را داشته باشید باید در مرحله اول اطمینان حاصل کنید که تابلو برق مورد نظر دارای سیستم محافظتی باشد و بتواند در برابر شرایطی همچون ورود برق فشار بالا مقاوم بماند.

مورد بعد اینکه باید در هنگام خرید تابلو برق با کیفیت به آن توجه کنید امکان شناسایی خطای تابلو برق مورد نظر است زیرا زمانی که تابلو برق نتواند متوجه قطعی مدار شود این مشکل می‌تواند به تمامی سیستم آسیب جدی وارد کند. در زمان خرید نیز باید به این نکته توجه کرد که برخی اوقات ممکن است به هر دلیلی سیگنال‌های الکتریکی به درستی کار نکنند به همین دلیل باید تابلو برق دارای قابلیت کنترل دستی باشد تا بتوان از بروز حوادث جلوگیری کرد و این مشکل توسط اپراتور با سرعت بالا مدیریت شود.

در نهایت نیز باید به قیمت تابلو برق توجه کنید، خرید یک تابلو برق بی کیفیت می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد در حالی که با مقداری هزینه بیشتر می‌توانید تابلو برق با کیفیت را متناسب با شرایط در نظر داشته و با کیفیتی به مراتب بالاتر خریداری کنید تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنید.

شرکت طبرستان تابلو چگونه کیفیت محصولات خود را به کارفرمایان ثابت میکند:

شرکت طبرستان تابلو آریا با بیش از دو دهه سابقه و جلب اعتماد و رضایت کارفرمایان بزرگ خود همواره ، کیفیت تابلو برق را الویت اول و حیاتی هر پروژه ای می داند و با صدور کارت ضمانت 24 ماهه و 120 ماه خدمات پس از فروش در خدمت شما عزیزان می باشد.

واحد کنترل کیفیت این شرکت پس از عقد قرار داد کارفرمایان و تهیه متریال مورد نیاز پروژه توسط واحد تدارکات این مسئولیت مهم را بر عهده دارد ، تا زمان آماده شدن بدنه تابلو و رنگ بدنه مطابق استاندارد های لازم ، کلیه متریال مورد استفاده در تابلو را مورد ارزیابی قرار داده تا از استفاده از متریال استاندارد و دارای برند معتبر در درون تابلو اطمینان کامل داشته باشد ، تا در نهایت قبل از تحویل تابلو برق به کارفرما ، کیفیت تابلو برق در حضور کارفرما تست و ارزیابی میگردد.

کیفیت مسیر پیشرفت ماست

تابلو برق صنعتی تابلوهای فشار ضعیف ثابت و مدولار LV تا 7200A تابلوهای کنترل MIMIC طبرستان تابلو