‌به گزارش برق نیوز, فرماندار آشتیان سال 94 را سخت‌ترین سال‌ها در طول 37 سال پس از پیروزی انقلاب برای دولت دانست.

محمود حسنی افزود: سخت بودن سال 94 از آن جهت است که درآمدهای نفتی کشورمان به یک پنجم رسید و دولت در شرایط نامطلوب مالی به دنبال تحقق اهداف خود بود.

وی بیان کرد: با وجود تمامی مشکلاتی که دولت در تامین منابع مالی با آن مواجه بود عزم دولت، تکمیل طرح‌های نیمه تمام بود و در شهرستان آشتیان نیز این رویه دنبال شد تا با توجه به میزان اعتبار تخصیصی بتوانیم پروژه‌های نیمه‌تمام را بتوانیم در مدت زمان کمتری به بهره‌برداری برسانیم.

وی ادامه داد: علاوه بر دنبال کردن این هدف، به دلیل محدودیت منابع مالی دولت تصمیم گرفت تا پروژه‌های نیمه‌تمام قابل واگذاری به بخش خصوصی را به صورت مشارکتی با بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران به سرانجام برساند که به توفیقات خوبی در سال 94 دست یافت.

فرماندار آشتیان با اشاره به پروژه‌های مهمی که در سال 94 با تخصیص اعتبارات و مشارکت بخش خصوصی در این شهرستان عملیات اجرایی آنها آغاز شده یا از سرگرفته شد، گفت: تکمیل ادامه 10 کیلومتر مانده از راه مواصلاتی شهرستان از دوراهی راهجرد آشتیان با صرف هزینه‌ای بالغ بر 3.5 میلیارد تومان که اعتبار ملی به همراه داشت.

وی ادامه داد: با تخصیص اعتبار، کارگاه مورد نیاز تجهیز و پیمانکار آن مشخص و عملیات اجرایی آن در سال جاری آغاز شد که با بهره‌برداری از آن راه مواصلاتی شهرستان به راه درجه یک شهری ارتقا خواهد یافت.

به گفته حسنی تکمیل پروژه فاضلاب شهرستان با صرف هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد تومان از دیگر پروژه‌هاست که امید است تا پایان اردیبهشت ماه سال آتی این پروژه در شرق شهرستان به بهره‌برداری برسد.

وی از پیشرفت فیزیکی 75 درصدی مجتمع فرهنگی هنری علامه سید جلال این شهرستان خبر داد و افزود: برای تکمیل این طرح نیز اعتبارات ویژه‌ای تخصیص یافت.

حسنی کمبود اعتبارات و برودت هوا را موجب کندی در اجرای پروژه‌های عمرانی در این شهرستان دانست و گفت: این عوامل در روند عملیات اجرایی پروژه‌هایی نظیر مجتمع فرهنگی هنری علامه سید جلال و ساختمان فرمانداری این شهرستان موثر بود.

وی ابراز امیدواری کرد که با گشایش اعتباری با اجرایی شدن برجام و ورود سرمایه‌گذاران خارجی شاهد تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهرستان باشیم.

فرماندار آشتیان در پاسخ به این پرسش که اولویت شما در سال 95 چیست، گفت: علاوه بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام به دنبال تعریف پروژه‌های اشتغال‌زا هستیم که ‌ایجاد نیروگاه بادی از جمله آنهاست.

وی بیان کرد: برای ایجاد این نیروگاه از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اقدامات اولیه انجام شده و زیرساخت‌های لازم فراهم است، چرا که این شهرستان در مسیر وزش باد قرار دارد و پس از انجام مطالعات عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی احداث شرکت قطعه‌سازی خودرو با مشارکت بخش خصوصی را از دیگر اولویت‌های شهرستان در سال آینده به منظور ایجاد اشتغال پایدار در این منطقه دانست.

فرماندار آشتیان ارتقای ظرفیت تولید واحدهای صنعتی این شهرستان را مهمترین اولویت سال 95 دانست و تصریح کرد: از مجموع بیش از 50 واحد صنعتی و تولیدی مستقر در این شهرستان تعدادی از آنها با ظرفیتی کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند که تلاش خواهیم کرد که با برطرف کردن موانع تولیدی آنها که مهمترین آن نبود سرمایه در گردش است، به ظرفیت اسمی ارتقا داده و علاوه بر تولید بالا به اشتغال زیاد هم دست یابیم.

وی تصریح کرد: در صورت تحقق این مهم شاهد افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و به تبع آن ایجاد فرصت‌های شغلی جدید خواهیم بود.

وی با اشاره به ظرفیت بالای آشتیان در استقرار واحدهای صنعتی و تولیدی تصریح کرد: این شهرستان از لحاظ تامین زیرساخت‌های واحدهای تولیدی و صنعتی نظیر تامین آب، برق، گاز و … مشکلی ندارد و از جمله شهرستان‌های استان است که مشکلی در تامین زیرساخت ندارد، از این رو از تمامی سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی دعوت بعمل می‌آوریم تا در این منطقه سرمایه‌گذاری کرده و واحدهای تولیدی و صنعتی متنوعی را احداث کنند. آمادگی لازم برای صدور مجوزها در کمترین زمان ممکن را نیز داریم.

فرماندار آشتیان در پاسخ به این پرسش که چه نمره‌ای به عملکرد دستگاه‌های اجرایی این شهرستان در سال 94 می‌دهید، گفت: این سوال را از مردم باید بپرسید، اما باید گفت از آنجاکه برآیند عملکرد مدیران شهرستان، عملکرد دولت را تعریف می‌کند، در مجموع به اقداماتی که در سطح شهرستان طی سال جاری صورت گرفته است، نمره خوبی داده و از اقداماتی که در راستای توسعه این شهرستان صورت گرفته است، رضایت دارم.

منبع خبر: برق نیوز tabarestantablo